Yenice Ormanları

İçerik reklamları sadece üye olmayanlara gösterilmektedir. Reklam görmek istemiyorsanız lütfen üye olun yada üye girişi yapın.

Yenice Ormanları BÖLGESİNDEKİ ETKİNLİKLERİMİZ

201820ekiTüm Gün21Yenice Ormanları Kampı

Yenice Ormanları TEMEL BİLGİLER

Türkiye’nin en büyük blok ormanları olarak seçilen Yenice Ormanları (aynı zamanda WWF tarafından korunması gereken 100 alandan bir tanesi ilan edilmiştir.) kampımıza huzur bulmak, kafa dinlemek ve ter temiz bir nefes almaya bekliyoruz.

Yenice Ormanların içerisindeki çeşitli şelaleler, farklı renklerdeki çiçekleri ile huzur ile dolu görülesi bir alan haline geliyor. Doğanın içinde harika zaman geçirmek ve kendinizi yenilemek istiyorsanız Yenice Ormanları kampımız tam size göre

Arboretum ve ”Tabiat Koruma Alanları”nda birçok yerde göremeyeceğiniz binlerce farklı ağaç türünü görebilirsiniz. Bu ağaçların arasından bazılarının boy ve enleri o denli gelişmiştir ki bu tip ölçüleri dünya üzerinde başka bir yerde görmek mümkün değildir.

Ormanların içerisinde çok fazla sayıda çeşitli hayvan türü yaşamlarını sürdürmektedir. Bunlardan bazıları; sincap, ala karga, kirpi, dağ horozu, geyik, vaşak, porsuk, su samuru, atmaca ve çulluktur. Bu türlerin dışında bölge birçok farklı havan türüne ev sahipliği yapmaktadır. Biraz vahşi doğadan esintiler hem de mükemmel bitki örtüsü ile Yenice Ormanlarında tabiat bizi en güzel hali ile bekliyor!

Yenice Ormanları NEREDE VE NASIL GİDİLİR?
YÜRÜYÜŞ ROTALARI VE KAMP NOKTALARI NERESİ?

Nerede?

Kamp alanları, yürüyüş rotaları

İçerik reklamları sadece üye olmayanlara gösterilmektedir. Reklam görmek istemiyorsanız lütfen üye olun yada üye girişi yapın.

Bir cevap yazın

eylül 2019

201929eylTüm GünMENEKŞE YAYLASI DOĞA YÜRÜYÜŞÜYaylada temiz hava sizi bekliyor

ekim 2019

201919ekiTüm Gün20YOĞUN İLGİ GÖRÜYORYedigöller Kampı

Etkinliklerden nasıl haberdar olabilirim?

Youtube kanalına abone olarak vidolarımız'dan haberdar olun.

Baton Nedir?

%40 Daha Az Yorulursunuz

Baton doğru kullanıldığı taktirde yükünüzün %40'ını alarak daha rahat ve uzun yürüyüşler yapmanızı sağlar.

Size Uzanan Bir EL

Yürüyüş sırasında karşılaştığınız tüm zorlukları sanki bir dostunuz el uzatıyormuş gibi geçmenize yardımcı olur.

Alınmalı mı?

Baton gerçekten yürüyüş ile ilgilenenlerin vaz geçilmez yol arkadaşıdır. Yürüyüş yapmaya devam edecekseniz vakit kaybetmeden bir baton sahibi olmanızı öneririz.

X